Páncélok
    Jól tetted, hogy betértél ide is, mert a kalandozó hû és fontos társa a páncélzat. Lényeges, hogy jól válaszd meg, hisz egész nap viselned kell, és ebben kell csatáznod. Itt már a játék szempontjából is érdekes variációk léphetnek fel. A páncélok védelmi értékét a tárgy létrehozásakor a lent megadott tartományból választja ki, tehát páncél és páncél között is lehet különbség.
  Érdemes elgondolkozni, melyik az a páncél, amit még megéri felerõltetni a karira (ha nem harcos, persze :), én pl. mágussal nem szoktam plate-nél nagyobbat hordani, hogy fel tudjam könnyen venni (egy +20 erõt adó nyaklánccal).
  A páncél még sok egyéb szerepet betölt. Jelzi a rangot, erõt, hovatartozást, harcmodort és a viselõje harcbéli jártasságát.
  Három fõ kategória van, mivel a karakter három féle képpel rendelkezik. Vannak a könnyû páncélok (ezek inkább ruhának nevezhetõek, a bõrpáncélokkal bezárva), a közepes páncélok és a nehézvértek.
  A valóságban a páncél és egyáltalán a lovagoskodás rettentõ drága mulatság volt, egy jó sisak például akár öt-hat ökör árát is kitette.
Rags: Rongyok (AC: 2-6, Dur: 6). Nem hiszen hogy szeretnél ilyet viselni. Ez a harcosok levetett, rongyos ruházata. Értéktelen, bár igen alacsony szinten még nem olyan szégyen ilyet viselni, de ennél csak jobbat találhatsz.
Cape: Palást (AC: 1-5  12). Mivel ruhadarab, még annyit sem véd, mint egy rongyos páncél, de esztétikailag azért jobb, valamint tovább bírja a harcot. Eredetileg más páncél fölé hordták, hogy az ne koszolódjon annyira az utazás során. Harcban nem használták, mert akadályozott is és az ellenségnek remek kapaszkodót biztosíthatott. (Ugye nem kell írnom, hogy ez játékban nem jelentkezik!)
Cloak: Köpeny (AC: 3-7, Dur: 18). Ez  a köpeny nagytestvére. Anyaga vastagabb, ezért tartósabb és többet is véd. Igazándiból ezt is felsõruházatnak használták.
Robe: Csuha (AC: 4-7,  Dur: 24). Egy jó vastag csuha sok kellemetlen karcolástól megvédhet minket, de  a nagyobb teremtmények már minden gond nélkül átszakítják vagy vágják. A köpenynél mégis jobb és ez már nem lobog a csatában.
Quilted: Szegecselt (AC: 7-10, Dur: 30). Vastag ruha rézszegecsekkel, melyek nem túl nagy mértékben, de megnövelik a hatékonyságát. Végre elmondhatjuk, hogy ez már egy igazi páncél. Azért olyan nagyon ne szeressük meg, hiszen alig véd annyit, mint két palást.
Leather Armor: Bõrpáncél (AC: 10-13, Dur: 35).  Kemény, merev bõr. A páncélt nyersen rárakják egy férfi vagy nõi mellkast mintázó kõ vagy fa alakra és olajjal kezelik. Pár nap alatt elkészülhet és olcsó. Védelme alacsony szinten már egész tekintélyes, és hosszú ideig lehet benne harcolni.
Hard Leather Armor: Keménybõr Páncél (AC: 11-14, Dur: 40). Ez a páncél nagyon nagy állatok bõréböl készül (mackó vagy elefánt), vagy több réteg normál bõrböl (pl. boci). Általában majd' annyit nyom, mint egy láncing (10-15 kg), de a védelme gyengébb és ez merevebb. A strapát jól bírja, de sokkal többet nem véd, mint a sima bõrpáncél.
Studded Leather Armor: Kivert Bõrpáncél (AC: 15-17, Dur: 45, Req: 20 Str) Rokonságot mutat a bõrpáncél felé is, de míg az merev, ezt nem készítik ki olajjal.. Az a titka, hogy több száz fémszegecs van beleverve (meg is látszik a súlyán). Szegények vértjének is hívták a benne lévõ fém miatt. Matrózok is használták, hogy pótolják a pajzsot. Erõ megkötése van, de az ütéseket jól állja és sokat véd.
Ring Mail: Gyûrûpáncél (AC: 17-20, Dur: 50, Req: 25 Str). Bár a kép egy kicsit félrecsúszott, a gyûrûpáncél vagy nagy fémgyûrûkbõl állt, alatta bõrrel, vagy a gyûrûket eleve rávarrták az alapra. Ennek is az a baja, mit a bõrpáncélnak: a kosz és a rovarok is kedvelik.
Chain Mail: Láncing (AC: 18-22, Dur: 55, Req: 30 Str). Kis fémgyûrûkbõl van összefûzve. Ez alá is vesznek bõrruhát hogy csillapítsa az ütések erejét, de roppant nagy hátránya volt hogy szinte az egész súlyt a vállak tartották ezért kényelmetlen volt. A védelme tetszetõs és sokat bír.
Scale Mail: Pikkelypáncél (AC: 23-28, Dur: 60, Req:  35 Str). Ez is bõr alapra készült, apró fémlapokat erõsítenek fel rá. Hátránya volt, hogy sok javítást igényelt, különben széthullott. Ugyanolyan nehéz volt, mint a láncing. (Dióban az utolsó kettõ nem igaz. Viseléséhez több erõ kell, és a javítást is ritkábban kell rajta elvégezni.)
Splint Mail: Szalagpáncél (AC: 30-35, Dur: 65, Req: 40 Str). Most sikerült a Blizzardnak megfelelõ képet rajzolni a felvállalt egzotikus névhez. Vízszintes fémcsíkokat erõsítettek puha bõrre. A páncélt  keleti harcosok használják, mivel hajlékonysága ellenére igen jó a védelme. Olyan helyeken használják, ahol a lemezvért csõdöt mond. (Védelme jobb, ereje nagyobb etc... :)
Breast Plate: Mellvért (AC: 20- 24, Dur: 80, Req: 40 Str). Újabb kategóriát törtünk át. Karakterünk már igen brutálisan néz ki. A vérteket már fémlemezekbõl alakítják ki (mely fém készítési módja családi hagyomány volt).
Plate Mail: Lemezvért (AC: 42-50, Dur: 75, Req: 60 Str). Ez volt a legelterjedtebb nehézpáncélzat. Több részbõl állt, melyeket az alap láncing és szíjak fogtak össze (a fontosab részei a Plastor-de-fer a mellkason, a epauleres a lapockán és a grevires a lábon). Jár hozzá kesztyû és sisak is. Ha szeretjük nem harcos karival is felvenni a páncélt ha véletlenül meghaltunk, ez az ideális.
Field Plate: Egyszerû Vért (AC: 40-45, Dur: 80, Req: 65 Str). Az én tudomásom szerint ez olcsóbb és kevésbé minõségi változata volt a plate-nek. Bõrpáncélra hordták és sokkal több csattal rendelkezett. Itt a védelme gyengébb, de tovább bírja a csihi-puhit (ami szerintem ilyen kategóriákban már nem szempont).
Ghotic Plate: Gótikus Vért (AC: 50-60, Dur: 100, Req: 80 Str). Szerintem aki már ezt a vértet fel tudja venni, annak nem akadály a full plate sem, ami többet véd. Bár ennek a tartóssága jobb, de nem annyival hogy megérje ezt hordani.
Full Plate Mail: Teljes Lemezvért ( 60- 75  90  90 Str). A Diablós páncélok királya. Bár a valóságban csak parádékra és felvonulásokra hardták, mert lassú és meleg volt, de azért rendkívûl látványos. További hátránya volt hogy igen izmosnak kellett lenni, hogy valaki felálljon benne, ha harcban fellökik (ami lássuk be, nem praktikus). Nehézlovasságnál fordult elõ inkább, de a lóra is csörlõvel rakták fel a lovast. Hatalmas hûbéri ajándéknak számított. (Azért leírom: a Dióban fel tudsz benne állni, nem lassít le és még meleged sem lesz benne ;)
Ezzel az oldallal kapcsolatos véleményedet, észrevételeidet nekem küldd: Zeon